Bodenwerder - Hannoversch Münden (auto)- Bad Karlshafen.

 
 

Maandag 4 augustus 2014

 
 

Ook deze dag begint rustig. We staan om 06.00 uur op. Lekker douchen en dan een kop koffie. Tegen 07.00 uur wordt de rest ook wakker. Inpakken / ontbijten en eten voor onderweg klaarmaken. Dan vertrekken we, uitgezwaaid door Klaas en Jolanda, die wat later vertrekken om door te reizen naar het noorden van Duitsland, richting Bremerhaven en de Noordzeekust.

Klaas druk bezig, nog even de tafel en stoelen inpakken, luifel in en rijden maar.

Wij worden weggebracht naar Hannoversch Münden, het beginpunt van de Weser. In deze plaats komen de riviertjes Fulda en Werra samen en gaan verder als Weser.

In Hannoversch Münden parkeren we de auto op een parkeerplaats aan de rand van het oude stadje. We lopen het stadje in op zoek naar de Weserstein. Bij de plaatselijke VVV wijzen ze ons de weg.Wat blijkt: we kunnen met de auto rijden naar de plaats waar de de kano te water gelaten kan worden. Wat een luxe.

Boven: Het al vaker gefotografeerde stadhuis van de plaats.
Bij de witte pijl de plaats waar we de kano te water laten en waar de tocht begint. De gele pijl geeft de richting aan waarin we varen. Onder een mooi plaatje van een van de vele schilderachtige straatjes.

Een vakantie zonder cappuccino kan natuurlijk niet. Voor de start nog even genieten van een kopje koffie.


Deze steen staat op het punt waar Werra en Fulda samen komen en verder gaan als Weser. Wij zijn vast niet de eersten die hier een foto maken.


Dan gaat het gebeuren, de kano is al te water, de videocamera is gemonteerd en de vesten zijn aan, de peddels met touwtjes aan de kano bevestigd. We zijn er klaar voor. We zijn trouwens niet de enigen die hier met de tocnt starten. Het is een drukte van belang.


We zijn onderweg. Uitgezwaaid door Anneke. Vanaf het water nog even een blik op de steen en dan zijn we onderweg. Het is redelijk hoog water en de Weser stroomt behoorlijk snel. We hebben danook een beste snelheid. De eerste 10 kilometer leggen we in een uur af. De afgelegde afstand is goed te volgen omdat er een kilometeraanduiding op de oever staat.


Het is mooi varen. Heerlijk rustig. Weinig verkeersgeluid. Onderweg leuke dorpjes. Bij Veckerhagen passeren we ons eerste Hochseilfähre, (kabel boven de rivier gespannen). Er zullen er nog vele volgen.



Het afmeren lukt de eerste keer niet, door de hoge stroomsnelheid schieten we de steiger voorbij. De tweede keer hebben we meer succes. De kano wel goed vastleggen, want voor je het weet is ie weg. We lopen het dorpje in voor plas- en lunchpauze. We eten een broodje bij de steiger.






Rood / gele bedrijfskleuren: hier wordt houtskool gemaakt.



We varen een tijdje op met een grote kano uit Beverungen met 7 mannen aan boord. Dan op zoek naar een plaats om te overnachten. We hebben er inmiddels zo'n 40 kilometer op zitten. Het wordt een camping in Bad Karlshafen. .


Camping Karlshafen. Kano uit het water en snel de tentjes opzetten, want het dreigt te gaan regenen. Helaas, de tent van Suzanne blijt kapot. Een tentstok is op twee plaatsen gebroken. Er is nu een los stuk van zo'n 30 centimeter. Ook de andere tentstok blijkt bij een koppeling gebroken. Het is de vierde keer dat deze tent wordt opgezet. een kwaliteitstent dus. Snel naar de winkel. Met een tentharing als spalk en ducktape en kabelbinders om het geheel bij elkaar te houden, slaagt de noodreparatie.



Het begint te regenen. Dan blijkt dat beide tentjes ook nog eens lekken op de naden. Lekker begin. Maar goed, we moeten door. Als het droog wordt gaan we de omgeving verkennen.


Bij de pijl onze tentjes.




We sluiten de dag af in het restaurant van de camping. Twee schnitsels, twee eieren en aardappelkroketjes. Dat lust Suzanne wel :-)